МОЯ ТВОРЧЕСКАЯ ЛАБОРАТОРИЯ

          " Каждая цивилизация в определенном возрасте имеет возможность возвысить, или разрушить себя. Если делается выбор в пользу возвышения, то возникает импульс, позволяющий появиться учениям об утерянных законах сущего".    ( Высший разум, ченнелинг).      
                                                                            М.И. Беляев ©

Мінуси Муай тай в вуличному бою

Як і будь-який двобій в Муай тай є свої мінуси

Як і будь-який двобій в Муай тай є свої мінуси. Нижче буде наведено невеликий їх перелік і аналітичний розбір.

Один з основних мінусів сучасного тайського боксу - тренування ведення поєдинку виключно проти однієї людини, в той час, як у вуличних ситуаціях, найчастіше, на стороні супротивника чисельна перевага мінімум на одну людину.

Коли противників кілька, повністю ламаються звичні стереотипи тактики і стратегії поєдинку. Те, що ідеально працює на рингу, може обернутися фатальністю для досвідченого боксера у вуличній бійці.

Сучасний тайський бокс відрізняється від традиційного Муай тай набагато більш коротким терміном підготовки. Такий ефект досягається, багато в чому, за рахунок урізання канонічної техніки. З сучасного тайського боксу виключені практично всі амплітудні кидки, прийоми впливу на суглоби проти їх природного вигину, утримання, задушливі прийоми і різні травмуючі техніки ( «оттаптиванія» ніг, удари в кадик, пах, очі і потилицю, а також викручування пальців і впливу на больові точки).

Відсутність всіх перерахованих вище методів застосування техніки в сучасному тайському боксі є великим пропуском в арсеналі бійця. Це позначається на банальній відсутності знань і навичок у тайбоксёра дозволяють адекватно протистояти представникам єдиноборств, де присутня травматична техніка і добре розвинена боротьба.

Одним із суттєвих недоліків сучасного тайського боксу є робота руками в боксерських рукавичках. У традиційних школах Муай тай бої проводилися на голий кулак, або ж захищали руки обмотаним шкіряними ременями. Іноді кулаки перев'язували мотузками.

Боксерські рукавички дуже скорочують технічний арсенал стилю. Таким чином, боєць не напрацьовує удари долонями, які за своєю ефективністю не менше сильні, ніж удари кулаком. Повна відсутність можливості захоплення кінцівки, так як в рукавичках зробити це практично неможливо.

Крім того, виробляється стійка техніка захисту голови і корпусу за допомогою рукавичок. Така техніка практично непридатна в умовах вуличного бою. По-перше, без рукавичок відразу ж з'являються дірки в обороні, а по-друге, захист підставкою рук може досить фатально обернутися для бійця, якщо по підставленим до голови рукам без рукавичок потрапить сильного удару ліктем, ногою або кулаком.

Техніка роботи в рукавичках добре застосовна в спорті і на змаганнях, але для вуличних умов вона підходить погано.

Проте, при наявності грамотного тренера і старанності в тренуваннях, всі ці мінуси значно поступаються і програють всіх плюсів Муай тай.

Олександр Стрюк, спеціально для muaytai.ru

    © Беляев М.И., "МИЛОГИЯ"
           Сайт ЯВЛЯЕТСЯ ТВОРЧЕСКОЙ МАСТЕРСКОЙ АВТОРА, открытой для всех посетителей. Убедительная просьба сообщать  о всех замеченных ошибках, некорректных формулировках.
          Книги " Основы милогии ", " Милогия " могут  быть высланы в Ваш адрес наложенным платежом,
e-mail: [email protected]