МОЯ ТВОРЧЕСКАЯ ЛАБОРАТОРИЯ

          " Каждая цивилизация в определенном возрасте имеет возможность возвысить, или разрушить себя. Если делается выбор в пользу возвышения, то возникает импульс, позволяющий появиться учениям об утерянных законах сущего".    ( Высший разум, ченнелинг).      
                                                                            М.И. Беляев ©

Jak pisać hokej

  1. Hokku Matsuo Basho
  2. W haiku dusza jest ważniejsza niż forma
  3. Hawk jest najlepszym trenerem dla umysłu i wyobraźni.

Przyjaciele ponownie witają cię na portalu nauki i samorozwoju, a dziś ponownie poznamy niezwykłą poezję hokejową Przyjaciele ponownie witają cię na portalu nauki i samorozwoju, a dziś ponownie poznamy niezwykłą poezję hokejową. Ostatnim razem dyskutowaliśmy o tym, jak pisać dokładnie Rosyjskie haiku , a teraz starajmy się dokładniej wniknąć w prawdziwe tradycyjne japońskie tradycje pisania tych wspaniałych wierszy, ponieważ ten kierunek poezji powstał jednak w tym niezwykłym wschodnim kraju w średniowieczu.

Zwykle twierdzi się, że gatunek hokeja powstał w XV wieku. I styl X okku dosłownie przetłumaczony z japońskiego jako „ linie startowe”.

Początkowo takie wiersze były zazwyczaj pisane w gatunku „ renga ”, co tłumaczono jako „łączone linie”, ale dość szybko hokej został napisany oddzielnie jako niezależne wiersze i stał się dość dobrze znanym rodzajem poezji w ówczesnej Japonii.

Hokku Matsuo Basho

Jednym z najbardziej znanych i błyskotliwych poetów,

którzy pisali w stylu hokeja i rengy, był Matsuo Basho ( 1644-1694). Uważany jest za pierwszego, który osobno rozpoczął pisanie triadt i jednego z najlepszych pisarzy haiku w historii.

Sam Basho zalecił rozpoczęcie pisania hokeja od wglądu w wewnętrzne życie obiektu lub zjawiska , a potem poeta musiał po prostu przenieść ten stan na papier. Jeśli zrobisz to prosto i zwięźle, będzie to dobry hokej.

Basho mówił o stanie „sabi”, co w tłumaczeniu oznacza „oświeconą samotność” , pozwala poecie zobaczyć wewnętrzne piękno rzeczy i zjawisk, wyrażonych nawet w bardzo prostych formach. Sam Basho zawsze żył skromnie i dużo podróżował, nie mając prawie żadnej własności, chociaż był raczej szlachetnego pochodzenia. Do tej pory pozostaje jednym z najwybitniejszych wzorców dla początkujących poetów, przeczytaj kilka jego hokejów ...

Stary staw.
Żaba wskoczyła do wody.
Splash w ciszy.

Pożegnalne wiersze
na fan, chciałem napisać -
Złamał się w dłoni.

Pospiesz się, przyjaciele!
Chodźmy na pierwszy śnieg, żeby wędrować,
Dopóki nie upadniemy.

Inną z najważniejszych postaci w historii Hokku był Masaoka Shiki (1867-1902), to on wprowadził inną alternatywną nazwę „haiku” (haiku), co oznacza „komiczne wersety” . Masaoka Shiki ogłosił zasadę obiektywności jako najważniejszą, to znaczy obrazy i tematy haiku powinny być wzięte z mojego prawdziwego doświadczenia, a nie z wyobraźni.

Również w jego rozumieniu konieczne było, jeśli to możliwe, usunięcie postaci samego poety i jego osądu z tekstu haiku, a także zminimalizowanie epitetów i złożonych słów. Oto kilka jego słynnych haiku:

Czyszczę gruszkę
słodkie krople soku
czołganie się po ostrzu noża

Zabił pająka
i stało się tak samotne
w chłodzie nocy

Gruszki w rozkwicie ...
iz domu po bitwie
tylko ruiny

Dlatego teraz będziemy nazywać nasze wiersze dokładnie hokejem, a nie haiku, aby nie ograniczać tematów pisania do śmiesznych i komicznych, ponieważ sam wolę pisać dość często na różne tematy filozoficzne.

Chciałbym także rozwodzić się nad klasycznym zaleceniem pisania hokeja w 3 liniach i 17 sylab .

Pisanie w 3 liniach praktycznie nie jest nawet omawiane, daje hokejowi niezwykły rytm i odróżnia go od innych rodzajów poezji. Ale mimo to czasami są ludzie, którzy piszą hokeja nawet w 1 linii, ale jest bardziej prawdopodobne, że spowoduje to więcej szkód dla hokeja niż dobra, więc zatrzymamy się na 3 liniach.

Istnieją różne opcje zaleceń, które powinny być napisane w różnych liniach hokeja, na przykład:

1) Pierwsza linia mówi, co zostanie omówione.

2) Drugi ujawnia znaczenie pierwszego.

3) Trzeci wiersz stanowi nieoczekiwany wniosek z tego wszystkiego.

Co za głupsza ciemność!

Chciałem złapać świetlika -

i wpadł na cierń.

Matsuo Basho

Lub taki standardowy przykład:

Ogrodzenie cmentarne
Nie mogę się już powstrzymać
Głowa tulipanów!

Ten hokej zawiera również opozycję żywych i nieożywionych przedmiotów, co również zapewnia dobrą różnorodność i kontrast w hokeju. Ale w każdym razie jest bardzo mile widziane, gdy jedna z linii zmienia istotę samego hokeja .

Istnieją inne opcje lokalizacji znaczenia w wierszach. Łatwo jest zrobić odwrotnie, ponieważ często tylko pierwsza linia jest wystarczająca do wskazania hokeja, a pozostałe linie mogą już podsumować nieoczekiwany wynik. Na przykład:

Śpiewa cykadę.

Ale mój stary ojciec jest

Głuchy ...

Masaoka Shiki

Ale z sylabami w hokeju znacznie mniej pewności. Tak, hokej jest zazwyczaj napisany w 17 sylabach, a mianowicie 5 z nich w pierwszej linii, 7 w drugiej i ponownie 5 sylab w trzeciej linii.

Ale to jest ideał, ale w praktyce nawet sam wielki Basho czasami nie stosował się do tego schematu, a nie tylko on, ale inne klasyki hokeja również odchodzą od tradycyjnego rozmiaru.

W haiku dusza jest ważniejsza niż forma

Istnieje również wiele zaleceń, aby nie koncentrować się zbytnio na tym aspekcie pisania, ponieważ w hokeju dusza jest ważniejsza niż forma zewnętrzna , wciąż pamiętasz, że zgodnie z tradycją, w hokeju nawet rym nie jest ważny. Tak więc w imię dobrego hokeja można to pominąć.

Ale to nie wszystko, wielu badaczy i filologów zauważa również, że samo pisanie w japońskich hieroglifach różni się znacznie od pisania w innych językach pod względem czasu trwania, rytmu i informatywności.

Na przykład problemy mogą pojawić się nawet podczas pisania po rosyjsku lub angielsku, zazwyczaj uważa się, że średnio, aby utrzymać tę samą informatywność jak w japońskim analogie, konieczne jest pisanie po rosyjsku trochę dłużej i więcej sylab , na przykład w języku angielskim, przeciwnie, w skrócie .

Ponadto zazwyczaj te same japońskie hieroglify mają więcej różnych znaczeń niż w języku rosyjskim, na przykład ten sam hieroglif może oznaczać „wieczór” jako porę dnia i nastrój, na przykład „żal”.

Dlatego, aby stworzyć coś znaczącego, z lekkim subtelnym odcieniem nastroju hokeja, łatwiej jest po japońsku , ale jak mówią, nie szukamy łatwych sposobów, więc wolę trzymać się tradycyjnego rozmiaru podczas pisania na lodzie i po rosyjsku.

Hawk jest najlepszym trenerem dla umysłu i wyobraźni.

I okazuje się, że pisanie dla nas hokeja zamienia się w jeszcze większą gimnastykę dla umysłu niż dla samych Japończyków, ponieważ musimy dopasować całe piękno uczuć naszej zbyt dużej i szerokiej duszy do jeszcze mniejszej liczby słów.

Ogólnie rzecz biorąc, hokej jak dawno temu, rozwija się niezwykłe i indywidualne myślenie , więc teraz pisanie hokeja jest używane nawet w psychoterapii, ponieważ pisząc hokeja, osoba pisze głównie nie słowami, ale obrazami i uczuciami . Dlatego, gdy intelekt zanika w tle, mówią, że możesz nawet usłyszeć swoją duszę, cóż, lub przynajmniej zrelaksować się i odpocząć moralnie od nadmiernego myślenia.

Prawdopodobnie jednym z najbardziej niezwykłych i pozytywnych wpływów tradycyjnego japońskiego haiku jest zdolność do otwierania duszy i pozwalania na twórcze inspiracje. I to jest naprawdę wspaniała umiejętność, ponieważ wiadomo, że wszystkie największe odkrycia, obrazy, wiersze, muzyka i wiele innych wyszło na jaw w ten sposób, a nie przez intensywne rozważania, które często tylko utrudniają pojawienie się twojej pierwotnej i czystej twórczej energii. .

Rzeczywiście, jak mówią estetycy, arcydzieła prawie nigdy nie są tworzone przez po prostu doskonałe techniki i wzorzyste prace , więc chcę nauczyć się słyszeć siebie i tworzyć arcydzieła we wszystkim, co robisz, a nie tylko dobrze wykonywać swoją pracę. Cóż, do tego polecam mniej się bać, eksperymentować i relaksować się bardziej, i oczywiście nie zapomnieć trenować w składzie wierszy hokejowych.

Cóż, aby wyposażyć cię całkowicie „w zęby” i uczynić cię niemal profesjonalistą mądrości wersyfikacji, następnym razem dam ci wiele pozostałych tradycyjnych japońskich zalecenia haiku , i wreszcie dać dużo różnych przykłady moich osobistych wierszy hokejowych w języku rosyjskim na różne tematy, od prostej natury po złożoną filozofię.

Где купить автомобильный держатель iphone 4

К сожалению, в свое время я не получил никакого образования - закончил 9 классов и все. Поэтому мне не оставалось ничего, как найти работу без образования, и устроился таксистом. Сразу же мне понадобился

Тур по Украине

В последнее время, люди выезжая отдыхать в отпусках, стараются не просто полежать в комфортной гостинице, или на теплом песке, а как можно сильнее слиться с природой, ощутить ее дух и набраться ее

Где купить бленду для фотоаппарата

Я себе заказывал здесь бленду вот для фотоаппарата, заказывал бленду EW-60C для Canon EF-S 18-55mm f/3. 5-5. 6, материал у нее пластик,

Линолеум
Роль напольных покрытий в вопросах оформления и обустройства помещений с любым функциональным назначением просто огромна. Но тут следует понимать, что при выборе подходящего материалы следует учитывать

Надежное агентство недвижимости
Продавая или покупая недвижимое имущество, не всегда удается избежать трудностей собственникам, которые делают это самостоятельно. Препятствием для купли-продажи могут служить: зарегистрированные на

Английский для начинающих детей
В наше время ни у кого не возникает сомнений в необходимости изучения английского языка. Конечно, порою бывает достаточно сложно заставить ребенка часами сидеть за учебниками и словарями, а особенно непросто

Как учить английский язык
Некоторые из моих студентов просто обожают учить английский язык самостоятельно. Каждый день они часами делают упражнения из учебников, читают книги на английском или смотрят телевизионные сериалы. Это

Свадебный торт
У вас намечается свадьба? Вы хотите соблюсти все приличия и приобрести все атрибуты? Нет ничего проще! В нашей компании вы можете заказать свадебный торт Киев. Торт не только испекут вовремя и без мастики,

Диплом
Благодаря открывшимся сегодня возможностям, каждый житель Махачкалы может, вместо того чтобы протирать штаны в скучных студенческих аудиториях, взять и просто купить диплом в Махачкале в готовом виде.

Диплом
Любому здравомыслящему жителю Липецка совершенно очевидно, что вместо того чтобы протирать штаны в скучных студенческих аудиториях, гораздо проще купить диплом в Липецке в готовом виде и сразу же устраиваться

    © Беляев М.И., "МИЛОГИЯ"
           Сайт ЯВЛЯЕТСЯ ТВОРЧЕСКОЙ МАСТЕРСКОЙ АВТОРА, открытой для всех посетителей. Убедительная просьба сообщать  о всех замеченных ошибках, некорректных формулировках.
          Книги " Основы милогии ", " Милогия " могут  быть высланы в Ваш адрес наложенным платежом,
e-mail: [email protected]