МОЯ ТВОРЧЕСКАЯ ЛАБОРАТОРИЯ

          " Каждая цивилизация в определенном возрасте имеет возможность возвысить, или разрушить себя. Если делается выбор в пользу возвышения, то возникает импульс, позволяющий появиться учениям об утерянных законах сущего".    ( Высший разум, ченнелинг).      
                                                                            М.И. Беляев ©

Ile angielskich słów dziennie można się nauczyć: zalecenia dotyczące nauki języka ‹Inlexus

  1. Czy można nauczyć się 50-200 słów dziennie?
  2. Ile słów dziennie się nauczyć? Niektóre zasady efektywnego słownictwa rosną

Bez dobrego słownictwa bardzo trudno jest mówić po angielsku. Ale ile słów dziennie warto się nauczyć? Autorzy nowoczesnych metod obiecują, że za pomocą swoich metod można nauczyć się do 100 (a niektórzy nawet liczbę 200!) Słów dziennie. Czy to prawda? Dowiedzmy się!

Czy można nauczyć się 50-200 słów dziennie?

Bez dobrego słownictwa bardzo trudno jest mówić po angielsku

Ludzie sami nie rozumieją, jak bardzo chcą zostać oszukani. (Joe Chung) Od dawna chcieliśmy omówić tę pilną kwestię. Reklamowane są dziesiątki różnych metod, książek, webinariów, które rzekomo ujawniają „tajemnice inteligencji” / „metodologię hollywoodzką” / „metodę nauczania polityków” itd. Autorzy twierdzą, że dzięki tym „tajemnym sekretom” każdy może się uczyć od 100 do 200 słów dziennie! To nie jest prawda. Rzeczywiście, są wyjątkowi ludzie, którzy opanowują do 100 słów dziennie, ale jest to wyjątek, a nie reguła. Sposoby studiowania słownictwa są tak stare, jak świat, nie będą w stanie zaoferować niczego zasadniczo nowego, możesz przekonać się sam, odwiedzając takie wydarzenie lub przewijając książkę. Przeczytaj szczegółowo o „technikach inteligencji” w naszym artykule „ Ucz się angielskiego w ciągu 3 miesięcy lub nie daj się zwieść „ Z tego dowiesz się, co kryje się pod atrakcyjnymi okładkami książek w stylu „Angielski za 1 dzień”.

Z reguły autorzy unikalnych technik zalecają stosowanie nie unikalnych, ale nie mniej skutecznych metod: nakręcaj karty ze słowami lub notatnikami i słownikami. Możesz przeczytać więcej o tych sposobach studiowania słów w artykule „ Jak szybko nauczyć się angielskich słów: 15 prostych sztuczek „ Chcemy powiedzieć kilka słów w obronie tych autorów: rzeczywiście, słowniki i słownik notebooków są naprawdę skutecznymi metodami. Jedynie zwykły człowiek nie jest w stanie i nie chce nauczyć się 100 słów dziennie: owsianka jest dobra przy stole, a nie w głowie.

Jak osiągnąć produktywne uczenie się do 100 słów dziennie? Według naszych nauczycieli i uczniów, dla przeciętnej osoby liczba ta jest nierealistyczna. Zastanów się, ile masz wolnego czasu? Tylko jedną przemyślaną lekturę 100 słów (a nie pobieżną lekturę, w której nic się nie pamięta) należy poświęcić co najmniej 20-25 minut. Następnie po 15-20 minutach musisz przeczytać je ponownie, aby mózg przenosił je z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej. Metoda powtarzania, opisana przez nas w artykule „ Jak powtórzyć, żeby niczego nie zapomnieć »Sugeruje, aby powtórzyć te słowa jeszcze siedem razy. Wyobraź sobie: pewnego dnia będziesz musiał nauczyć się 100 słów, powtórzyć je w 20 minut, a następnie powrócić do starych słów.

Nie zapominaj, że słownictwo jest łatwiejsze do zapamiętania w kontekście. Pomyśl, co się stanie, jeśli przeczytasz z rzędu 100 różnych zdań? Okazuje się, że już nie trening, ale jakiś rodzaj kpiny z ciała. Oczywiście są ludzie o wyjątkowej pamięci, ale takie jednostki. Co więcej, po takich eksperymentach możesz mieć negatywny stosunek do angielskiego: raczej nie doświadczysz pozytywnych emocji, próbując opanować taką ilość wiedzy. Dlatego zalecamy spędzanie cennych minut nie na poszukiwaniu magicznych metod, ale na umiarkowanej pracy z nowymi słowami.

Przy okazji, w artykule „ Ile angielskich słów potrzebujesz mówić? »Możesz dowiedzieć się, ile słownictwa potrzebujesz, aby nauczyć się mówić po angielsku.

Ile słów dziennie się nauczyć? Niektóre zasady efektywnego słownictwa rosną

Ile słów dziennie się nauczyć? A teraz przejdźmy do sprawdzonych faktów: od dawna udowodniono, że dla przeciętnego człowieka najskuteczniejsze i najbardziej realistyczne jest nauczenie się 5-10 słów dziennie. Wydaje się, że to nie wystarczy, ale jeśli pracujesz codziennie, za rok będziesz miał około 2000-3500 słów! Nie tak źle, prawda? Ale te słowa, jeśli zostaną odpowiednio zbadane, zostaną utrwalone w pamięci, a ty aktywnie je wykorzystasz w swojej mowie. W ten sposób powstaje AKTYWNE, a nie pasywne słownictwo, które zawiera szczegółowe informacje na temat tego typu słownictwa tutaj .

Zgadzamy się, istnieją wyjątki od reguły: niektórzy ludzie mogą naprawdę nauczyć się i zapamiętać więcej niż 10 słów dziennie. Jeśli jednak nie masz supermocarstw, zalecamy trzymanie się zasady „mniej znaczy więcej”.

Zrób sobie plan nauki i podążaj za nim. W weekendy opracuj plan tygodnia: przygotuj listy słów na każdy dzień. Śledź swój plan każdego dnia. Jeśli uczysz się języka angielskiego z nauczycielem, nauczyciel powie Ci, czego uczyć, i pomoże ci wybrać wymaganą objętość.

Nie zwlekaj z jutrem, czego musisz się dzisiaj nauczyć. Niektórzy ludzie mają pokusę: dziś nie chcę niczego uczyć, lepiej jutro nauczę się podwójnej porcji. Chcielibyśmy ostrzec Cię przed tym błędem. Nauka słów jest podobna do posiłków: mniej znaczy lepiej, ale częściej. Wyobraź sobie, że jesteś zbyt leniwy, aby ugotować śniadanie: nie mówisz: „Okej, jutro zjem podwójną porcję”. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że taki transfer wpłynie negatywnie na zdrowie. Jeśli okoliczności są takie, że nie masz czasu, aby nauczyć się niezbędnych słów, po prostu przenieś je na następny dzień, bez potrzeby podwajania liczby badanych słów. Ale nie nadużywaj weekendu: jeśli codziennie odkładasz sprawy na później, twoje słownictwo nie zwiększy się.

Nie dzień bez nowego słowa. Możesz to zrobić: jeśli nie masz czasu na naukę 5-10 słów, naucz się jednego słowa. Jesteśmy pewni, że każda osoba może znaleźć jedną minutę na przestudiowanie jednego słowa. Staraj się robić coś codziennie na swój angielski.

Badanie jednego słowa na dzień jest uzasadnione, nawet jeśli trudno ci od razu zapamiętać 5-10 słów. Jest to normalna sytuacja, wielu początkujących w języku angielskim zaczyna od tego tomu. Spróbuj nauczyć się jednego słowa dziennie przez dwa tygodnie, uczyć się dwóch słów dziennie przez następne dwa tygodnie, a następnie zwiększ liczbę pojęć, których się uczysz, aż osiągniesz potrzebną liczbę - 5–10 słów. Najważniejszą rzeczą nie jest ilość pamiętnego słownictwa, ale jakość zapamiętywania. Znacznie lepiej jest zapisać 30 słów tygodniowo w pamięci niż studiować 50 pojęć i zapomnieć o nich w ciągu miesiąca.

Droga do złych nawyków jest krótsza. Ale czy warto szukać łatwych sposobów? Zasada tworzenia nawyku. Nikt nie twierdzi, że tworzenie dobrych nawyków nie zawsze jest łatwe. Według naukowców średnio zajmuje to 21 dni. Dlatego nie musisz unikać nauki przez 21 dni, a wtedy zrobisz to automatycznie, na mocy zwyczaju.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać mit o tym, ile słów dziennie należy uczyć. Czy trudno jest zmusić się do nauki nowego słownictwa? Następnie potrzebujesz osoby, która cię zmotywuje i pomoże ci uczyć się angielskiego. Dowiedz się więcej o nauka angielskiego przez skype Być może jeden z naszych nauczycieli jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

© 2019 englex.ru, kopiowanie materiałów jest możliwe tylko wtedy, gdy podasz bezpośredni aktywny link do źródła.

Czy można nauczyć się 50-200 słów dziennie?
Ile słów dziennie się nauczyć?
Ale ile słów dziennie warto się nauczyć?
Czy to prawda?
Czy można nauczyć się 50-200 słów dziennie?
Jak osiągnąć produktywne uczenie się do 100 słów dziennie?
Zastanów się, ile masz wolnego czasu?
Pomyśl, co się stanie, jeśli przeczytasz z rzędu 100 różnych zdań?
Ile słów dziennie się nauczyć?
Nie tak źle, prawda?
    © Беляев М.И., "МИЛОГИЯ"
           Сайт ЯВЛЯЕТСЯ ТВОРЧЕСКОЙ МАСТЕРСКОЙ АВТОРА, открытой для всех посетителей. Убедительная просьба сообщать  о всех замеченных ошибках, некорректных формулировках.
          Книги " Основы милогии ", " Милогия " могут  быть высланы в Ваш адрес наложенным платежом,
e-mail: [email protected]